Lenovo A850+ spoléhá na velký displej

hs-28-369-800x640Společnost Lenovo se u tohoto modelu v prvé řadě odrazila od staršího modelu Lenovo A850 a vytvořila tak jeho nástupce. Ten se od svého kolegy liší osmijádrovým procesorem a těšit se můžete i na silnější baterii, která tak déle vydrží. Navíc disponuje výkonnějším 3D akcelerátorem. Abych vytvořil následující recenzi, objednal jsem si mobilní telefon z internetového obchodu sídlícího na adrese www.here-shop.cz, kde jsem již nějakou dobu spokojeným zákazníkem.

Co všechno obdržíte

Při rozbalování krabičky na mě nečekal jen mobilní telefon Lenovo A850+, ale rovněž i nabíječka, baterie, nezbytný USB kabel a sluchátka. Tento model se na trhu vyskytuje ve dvou barevných variantách – černé a bílé. Patří přitom mezi typy s větším displejem (5,5 palců). V již zmiňovaném eshopu jsem si navíc mohl připlatit za prodlouženou záruku (místo dvou let tři roky). Potěšilo mě české menu, jelikož nejsem zrovna fanda do cizích jazyků. A kdyby se náhodou s přístrojem něco přihodilo, můžu směle využít servis v ČR, který má konkrétně sídlo v Plzni.

Placené aplikace v ceně

Další věc, která mě u tohoto mobilu potěšila, byla přítomnost několika aplikací, za které si běžně bohužel musíme připlatit. Mezi ty nejzajímavější přitom patří Office Suite, jež zastane svoji funkci hlavně při práci. Pro vášnivé cestovatele se naopak bude hodit aplikace Sygic, která představuje GPS navigaci.

Dostatek paměti

Lenovo A850+ dostalo do vínku 1 GB operační paměti. Jako základ se vám nabízí 4 GB úložného prostoru, který však pochopitelně v případě nedostatku můžete navýšit za pomoci SD karty. O plynulý chod se stará odladěný firmware. Při mém t