Lenovo P770: výkonná baterie na prvním místě

Lenovo P770V tento krásný slunečný začátek týdne si představíme podrobně smartphone od společnosti Lenovo. Je jím model P770. Nabízí dvoujádrový procesor, 4,5 palcový displej, nejnovější operační systém Android 4.2.1 Jelly Bean a podporu dvou SIM karet. Na českém trhu se dá zakoupit za necelých 4 500 Kč vč. DPH.

Základní informace

 • Displej 4,5 „540 x 960 qHD IPS
  Procesor MTK 6577 dvoujádrový 1,2 GHz
  Paměť 1GB RAM + 4GB ( eMMC ) , rozšiřitelná až do 32 GB microSD
  Operační systém Android 4.1 Jelly Bean
  Integrovaná kamera 0,3 Mpx přední , 5Mpx zadní s automatickým ostřením a LED bleskem
  SIM Dual SIM ( jedna 3G , druhá 2G )
  Baterie 3 500 mAh ( až 30 hodin hovoru )
  Konektivita Bluetooth 3.0 HS , Wi- Fi 802.11 b / g / n , USB 2.0 , A- GPS, přijímač FM
  Porty MicroSD 32 GB ( pod krytem ) , 3,5 mm vstup pro sluchátka, micro USB ( v balení je redukce na plnohodnotné USB 2.0 )
  barva Modrá
  Váha 162 g
  Rozměry 67 x 132 x 11,7 mm ( šířka, výška, hloubka )

Vzhled a provedení P770

Lenovo P770 vzhledově velmi nezaujme je vyroben z plastu, má jemně zaoblené okraje a stříbrný lem po celém obvodu . Barevné provedení je jedno – tmavomodré s jemnými horizontálními proužky .

Pevnost je navzdory plastu vysoká, při zkoušce tlaku na různé části těla jsme nezaznamenali žádné zvuky praskání, případně přehyb. Rozměry jsou poměrně velké, ale vzhledem k 4,5 „displeji ne překvapivé , 67 x 132 x 11,7 mm ( šířka, výška, hloubka ). Při držení jednou rukou je obtížné dosáhnout na některé části obrazovky – to je, ale vlastnost samotných velkých smartphonů. Díky plastovému neklouzavému zadnímu krytu je jednoduché ho ​​pevně držet a posouvat jej podle potřeby pokud chcete např. dosáhnout na horní roh displeje. Váha je cca 162 g, což není málo, ale ani hodně. Osobně mám raději pokud cítím, že mám mobil v ruce, než naopak .

Na přední straně najdete v dolní části 3 dotykové tlačítka, pro zobrazení možností, návrat na hlavní ( domovskou ) obrazovku, pro vrácení se zpět. Lenovo má odlišnou ikonu pro tlačítko návratu na domovskou obrazovku, která představuje jejich vlastní widget viditelný na úvodní obrazovce.

V horní části najdeme reproduktor, proximity sensor ( pro regulování jasu displeje), přední 0,3 Mpx fotoaparát, indikační diodu .

Na pravém boku vidíme ovládání hlasitosti ( toto tlačítko můžeme použít i při focení jako spoušť ). V horní části se nachází tlačítko pro zapnutí / vypnutí telefonu ( také pro nastavení režimu letadlo, vypnutí / zapnutí hlasitosti a vibrací ), micro – USB a vstup pro sluchátka. A v dolní části je připravena jamka pro pohodlnější odnětí zadního krytu .

Zadní část zahrnuje 5Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem, spolu s reproduktorem v dolní části. Reproduktor je na maximu opravdu hlasitý a přitom vůbec není slyšitelný šum .

Pod krytem najdeme 3 500 mAh baterii, sloty pro 2 SIM karty a microSD kartu ( dostupné až po vybrání baterie) . Viditelný je v dolní části reproduktor av hodnej fotoaparát s bleskem .

Displej, fotoaparát, Dual Sim , Výdrž

Displej mobilu je 4,5 „540 x 960 qHD IPS , asi s 16 miliony barev ( v dnešní době je to při dané úhlopříčce pouze základní rozlišení) a se schopností rozeznat 5 prstů najednou. Kvalita displeje je poměrně vysoká, písmo je čisté bez náznaků rozmazanosti, stejně barvy velmi dobře zobrazeno. Podsvícení je při nastaveném maximu dostačující, bohužel při nastavení automatického jasu je poměrně nízké. Jedinou chybičkou krásy je absence Gorilla Glass, a tím hrozba poškrábání displeje, proto doporučujeme ochrannou fólii.

Výbava odpovídá ceně: Procesor je dvoujádrový s frekvencí 1,2 GHz , P770 nabídne 1GB operační paměť a 4GB vnitřní paměť . Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean. Při práci je mobil velmi rychlý, bez problémů reaguje na jakýkoliv dotek. Čas vypnutí a zapnutí se díky tzv. . quick boot up pohybuje v rozmezí pár sekund. Na celkové pohodlnosti ovládání a stabilitě se promítne jakou aktualizaci telefon obsahuje. Je dobré vědět, že telefon zakoupený v zahraničí nemusí obsahovat české menu a přístup ke Google službám – Obchod Play, Gmail, synchronizace atd.

Doporučuji přístroj zakoupit od Here-Shop, kteří zajišťují také nové počeštěné aplikace. Při testování tohoto kusu byla v telefonu nainstalována 4. verze aktualizace – Android ve verzi 4.2.1 plně počeštěná.

Dual SIM

Tato funkce mě jako vlastnickým slovenské a české SIM karty zaujala nejvíce. Pro správu sim karet je v mobilu integrován tzv. . SIM Management v části nastavení telefonu. Ještě předtím než se dostaneme do samotné správy karet, podívejme se na jejich umístění . Karty jsou klasicky pod zadním krytem , přičemž musíte před jejich vložením vyjmout baterii a následně je vložit do jejich slotu . Sloty mají zřetelně označeny , která karta já brána jako SIM 1 , a která jako SIM 2. Tak karty bychom měli vloženy. Po zapnutí se vás mobil zeptá , kterou kartu chcete jako primární , přičemž je vhodné pak hned zajít do SIM managementu , kde si nastavíte práci s kartami podrobněji.

Práce se dvěma SIM kartami:

Při telefonování, posílání sms se vám v horní liště vždy zobrazí, která SIM karta bude použita pro konkrétní činnosti. Samozřejmě je přednastavena ta, kterou jste si vy zvolili jako primární, ale je možné si operativně změnit SIM kartu přímo u té dané činnosti otevřením horní lišty. Máte dokonce i třetí možnost a tou je, aby se vás mobil vždy zeptal, kterou SIM kartu chcete právě použít .

Pozn. : SIM 1 podpora 3G i 2G, SIM 2 pouze 2G . To znamená, že rychlé mobilní data fungují pouze na hlavní SIM , resp . SIM 1.

Baterie P770

Baterie, která je součástí Lenovo P770 je 3 500 mAh ( výrazně více než je běžné ), přičemž díky tzv. . Fake battery detection vám nedovolí vložení neznačkové Lenovo baterie. Tento systém je prevencí před poškozením vašeho mobilu vložením nekvalitní baterie. Díky velké baterii vydrží telefon za běžného používání 2-4 dny . Při nižší zátěži – stand by time – je jeho výdrž podstatně vyšší. Mně osobně vydržel 4-5 dnů ( prohlížení mailů, zpráv ).

Verdikt

Lenovo P770 spadá dle finančního vytížení naší peněženky při nákupu do střední třídy. V této třídě také splňuje roli po stránce výkonu. Oproti konkurenci však dokáže nabídnout výrazně výkonnější baterii.

Jak již bylo zmíněno, na celkové pohodlnosti ovládání a stabilitě se promítne jakou aktualizaci telefon obsahuje. Je dobré vědět, že telefon zakoupený v zahraničí nemusí obsahovat české menu a přístup ke Google službám – Obchod Play, Gmail, synchronizace atd.

Dual sim telefon Lenovo P770 byl zakoupen v Here-Shop za cenu 4 490 Kč vč. DPH.