Lenovo S650 – kvalitní telefon za nízkou cenu

hs-28-132-800x640Když jsem přemýšlel o tom, jaký mobilní telefon si pořídit, měl jsem hned několik podmínek. Nakonec je všechny dokázal splnit Lenovo S650 dostupný za částku pod 5 000 Kč, a proto jsem se rozhodl podělit se s vámi o moji recenzi. Hledal jsem levný přístroj, který by zvládl náročné aplikace a měl fotoaparát dostačující pro takové to běžné focení.

Objednání na eshopu

Mobilní telefon Lenovo S650 jsem ovšem nejprve nikde nenašel s českým menu. Naštěstí mě však zachránil internetový obchod www.here-shop.cz, který se o tuto problematiku zajímá a svým uživatelům poskytuje převedení do naší mateřštiny. Výhodu zde dále představuje možnost prodloužení záruky o jeden rok a servisní místo nacházející se v Plzni, v případě poruchy tak můj nový kamarád nemusí nikam cestovat. Součástí balení byla kromě mobilního telefonu také nabíječka, USB kabel, baterie a sluchátka.

Šlape na čtyřjádrovém procesoru

Nyní se krátce zmíním o vnitřku přístroje. Přední místo zaujímá čtyřjádrový procesor, kterému napomáhají jádra Cortex A7, jež jsou známa pro svůj úsporný přístup k energii. Dále je k dispozici výkonná grafika a 1 GB paměti RAM. Do výbavy rovněž obdržel 8 GB úložného prostoru. Ne každému může takové množství dostačovat, a proto zde existuje možnost zmíněné číslo navýšit až na 64 GB s SD kartou. Lenovo S650 pracuje s operačním systémem Android 4.2, k němuž bude v nejbližší době dostupná aktualizace na Android 4.4. Užitečnou součástí je funkce dual SIM, která tak umožňuje využívat dvě SIM karty zároveň. Způsob jejich použití je přitom plně na vás.

Velmi odolný displej

O silný zážitek z užívání se stará 4,7” multidotykový displej. Ten lze přitom považovat za velmi odolný díky sklu Gorilla Glass II. Jeho rozlišení činí 960 x 540 pixelů. Díky technologii IPS se nemusíte obávat horšího pozorování například při slunečném počasí. Barvy totiž zůstávají jasné po celou dobu.